Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Przebywamy w systemie materialistycznym. Mamy możliwość to zaobserwować każdego poranka, lustrując telewizję, wędrując po Internecie i przeglądając bieżącą prasę. Z każdego obszaru atakują nas oferty reklamowe, które to zachęcają do nabycia nowego auta lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze rok temu było szczytem techniki, aktualnie jest już przestarzałe. W jaki sposób możemy coś dostać jeżeli nasze wynagrodzenie na to nie daje szansy. Doskonałym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie jesteśmy w stanie postawić pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych produktów pożyczkowych, które są oferowane na naszym własnym rynku usług pożyczkowych”? Kluczowym pojęciem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół jeśli staramy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle ważne, że na tego typu dokumencie są widoczne możliwe obciążenia (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. Jeśli bank widzi takową informację to jasnym jest, iż kredytu w jakimkolwiek przypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które to nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego dochodu (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego rodzaju są przydzielane na ogół przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. agencje chwilówkowe.