Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Popularnny magazyn o problematyce finansowej przytoczył w minionym tygodniu dowody statystyczne z których wypływa bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, że coraz to większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z właściwą obsługą swego obciążenia. Jest to powodem dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym należy się umiejętna pomoc. 1-dną ze ścieżek wyjścia z kłopotów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej poszukiwać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę w jak przykrej sytuacji jest osoba zadłużona. W przypadku gdy nie spłaca swoich zobowiązań to faktycznie w każdym banku uzyskuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak zagmatwane sytuacje.

Zasadniczym rodzajem pomocy z jakiej posiadają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich główną mocną stroną jest to, że nikt nie weryfikuje informacji zawartych w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie nawiązane między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Zabezpieczeniem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Dlatego też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub parcelę to o takową pożyczkę możemy się starać.