Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to idealny sposób żeby w dość krótkim czasie otrzymać znaczną sumę gotówki. W minionym czasie stały się one coraz to bardziej wzięte a krąg zadowolonych nabywców rośnie w ciągłym tempie.

Jakiego typu wytyczne pozostaje spełnić aby pozyskać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności powinno się określić, że wskazane jest być właścicielem ustalonej partii gruntu tj. parceli. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych musimy widnieć jako jedyni właściciele (w wypadku gdy jest paru współwłaścicieli to konieczna jest ich zgoda przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza okoliczność to takowa w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem osób 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w sekcji IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej posiadłości zależy finalnie suma udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest stosunkowo wyższa aniżeli np. gruntu rolniczego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna ponieważ do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron otrzymuje pewność, że wszelkie sprawy od strony prawniczej pozostaną przeprowadzone z właściwą pieczołowitością.