Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Popularnny tygodnik o problematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu doniesienia statystyczne z których wynika dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz to większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swego własnego zadłużenia. Przyczynia się do wielu katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest odpowiednia pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z kłopotów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na takową pożyczkę liczyć i gdzie jej poszukiwać? W zwięzłym paragrafie postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim wypada zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. W wypadku gdy nie spłaca swoich zadłużeń to faktycznie w każdym miejscu otrzymuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak karkołomne sytuacje.

Zasadniczym typem pomocy z jakiej to mają szansę skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową mocną stroną jest to, że nikt nie kontroluje danych zawartych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie zawarte między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub działkę to o taką pożyczkę możemy się starać.