Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, która chociaż raz w całym swym życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało mówiący skrót zaczerpnięty z nomenklatury finansowej, który przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłuszczyć te naczelne terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, jaka została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki uczyniły banki aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której to dostęp posiadają wyłącznie banki. Trafiają do niej informacje o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy ustalonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to dostajemy za konkretne czynności.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość otrzymać bez analizy danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często mają dostrzegalne spóźnienia. Powinno się tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.