Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to świetny środek tak aby w stosunkowo okrojonym czasie pozyskać znaczną kwotę gotówki. W ostatnim okresie stały się one coraz bardziej znane a krąg zadowolonych nabywców wzrasta w ciągłym rytmie.

Jakiego typu wytyczne wskazane jest osiągnąć aby pozyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności powinno się wskazać, że powinno się być właścicielem konkretnej partii obszaru tj. parceli. Nasze uprawnienie do nieruchomości winno być ustalone aktem notarialnym a w kategorii II ksiąg wieczystych winniśmy widnieć jako jedyni właściciele (jeśli jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w kategorii IV KW).

Od wyceny zastawianej nieruchomości jest zależna finalnie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest względnie większa niźli np. obszaru rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wysokości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna gdyż do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron dostaje gwarancję, że wszystkie sprawy od strony prawnej pozostaną przeprowadzone z właściwą pieczołowitością.