Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, która to chociażby raz w całym swym życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót wzięty z terminologii kretytowej, który to zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wytłumaczyć te główne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, jaka została powołana do życia przez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki tak by polityka kredytowa była przeprowadzana na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to dostęp mają wyłącznie banki. Trafią do niej informacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy ustalonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zyskujemy za konkretne działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość pozyskać bez analizy informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju ofertą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i dosyć często mają duże opóźnienia. Trzeba tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są przydzielane przez podmioty pozabankowe.