Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tej chwili wypada powiedzieć, że w minionym czasie duże zamieszanie na polskim rynku propozycji finansowych poczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na fakt, iż coraz szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i doświadczonych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii dawania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt dostawał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do widocznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy tego typu które to były w sposób wadliwy opłacane. W tym momencie polityka kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest relatywnie ciężkie i z tym pozostaje wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Dużo osób, które to nie orientuje się w problematyce finansów może z pewnością zadać pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego są poważne różnice w formalnościach jakie to musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.