Pożyczka na oświadczenie dla osób z komornikiem


Żyjemy w systemie materialistycznym. Damy radę to wychwycić każdego dnia, oglądając tv, serfując po Internecie i czytając bieżącą prasę. Z każdego obszaru atakują nas propozycje reklamowe, które to nakłaniają do zakupienia nowego samochodu lub nowego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze rok wstecz było szczytem techniki, dzisiaj jest już stare. W jaki sposób damy radę coś zakupić jeżeli nasze honorarium na to nie zezwala. Znakomitym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili jesteśmy wstanie postawić pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od innych produktów pożyczkowych, które to są przedkładane na naszym rynku usług finansowych”? Głównym pojęciem w tym wypadku jest słowo oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, że z reguły jeżeli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle ważne, że na tego rodzaju dokumencie są widoczne ewentualne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym egzekucja komornicza. Wówczas gdy bank zobaczy tego rodzaju wzmiankę to oczywistym jest, iż kredytu w jakimkolwiek wypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta przeznaczona przede wszystkim do osób zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego zarobku (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są udzielane przeważnie przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.