Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W aktualnych czasach w znacznym stopniu wzrosła wartość informacji. Ta osoba, która to wie więcej i zdoła zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezmiernie pożądanym typem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam także wysoko korzystna w prywatnym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się zaskoczeniem informacja, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko poprzez bank ale również przez osobę prywatną.

Ogólnie jesteśmy wstanie wyróżnić 2 rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Występują pomiędzy nimi ustalone rozróżnienia, które mam nadzieję poniższy paragraf uwypukli. Bank jako firma finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na wykup domu, kupienie mieszkania itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób wyznaczony w umowie kredytu. Bank chcąc zabezpieczyć spłatę przyznanego kredytu określa warunek polegający na zrobieniu zapisu w części IV KW nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w względnie krótkim czasie zaspokoić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast zatwierdzana u notariusza. Co więcej pożyczkodawca posiada możliwość się ubezpieczyć poprzez zapis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II ksiąg wieczystych- własność.