Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już w tej chwili musimy stwierdzić, że w minionym okresie duże zamieszanie na polskim rynku ofert pożyczkowych dokonała informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i doświadczonych doradców pożyczkowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki udzielania kredytów przez rodzime banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt pozyskiwał praktycznie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, czyli tego typu które to były w sposób niepoprawny opłacane. W tym momencie strategia kredytowa jawi się być o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest względnie ciężkie i z tym powinno się wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nadzwyczaj popularna. pozyczka hipoteczna
pozyczki pozabankowe lodz
Pełno ludzi, które to nie orientuje się w dziedzinie finansów jest w stanie z całą pewnością zadać pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego są dostrzegalne różnice w formalnościach które to powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.