Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, jaka choćby raz w całym swoim życiu miała do czynienia z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo informujący skrót zaczerpnięty z nomenklatury bankowej, który to przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik. zobacz teraz

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te kluczowe pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, która została stworzona poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki uczyniły banki żeby strategia kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której wejście mają wyłącznie banki. Trafiają do niej dane o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to osiągamy za konkretne działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość osiągnąć bez analizy danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze spłatą swych zobowiązań i dość często mają duże spóźnienia. Trzeba tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane przez podmioty pozabankowe.
moje źródła