Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Żyjemy w systemie konsumpcyjnym. Damy radę to wychwycić każdego poranka, oglądając tv, wędrując po Sieci i analizując codzienną prasę. Z każdego miejsca atakują nas propozycje reklamowe, które to pobudzają do zakupu nowego samochodu lub nowego odbiornika tv. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było ostatnim krzykiem technologii, teraz jest już stare. W jaki sposób możemy coś zakupić jeśli nasze honorarium na to nie pozwala. Wspaniałym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie możemy zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych artykułów pożyczkowych, które są przedkładane na naszym własnym rynku usług kredytowych”? Koronnym pojęciem w tym wypadku jest termin oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż z reguły jeśli staramy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle ważne, że na takim dokumencie są widoczne możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Wówczas gdy bank widzi tego rodzaju wzmiankę to jasnym jest, że kredytu w żadnym wypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego dochodu (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego typu są oferowane przeważnie przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. agencje chwilówkowe.