Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych

sprawdź tutaj
W obecnych czasach wysoce zwiększyła się cena informacji. Ta jednostka, która wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezmiernie poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam także w dużym stopniu użyteczna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Ogólnie posiadamy możliwość rozróżnić 2 rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obydwie nazwy). Są między nimi konkretne rozróżnienia, które posiadam nadzieję poniższy paragraf uwydatni. Bank jako instytucja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, zakup mieszkania itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób zdefiniowany w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć spłatę przyznanego kredytu określa warunek polegający na zrobieniu wpisu w dziale IV KW nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie gdy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości. http://podzastaw.org

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast zatwierdzana kancelarii notarialnej. Na dodatek pożyczkodawca może się ubezpieczyć przez zapis w części IV KW - hipoteka lub części II KW- własność.