Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w minionym czasie bardzo znanym tematem. Porady na jej temat bywają jednak skrajne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza w szczególności informacjom medialnym, jakie to przestrzegają przed rzekomymi minusami, które się z nią wiążą. Ostrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod pozorem przekazywanych pożyczek przechwytywali mieszkania ubogich ludzi.

Rzeczywistość okazuje się być jednak nieco bardziej złożona niż w modelu ubodzy pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W chyba każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można wartościować w sposób generalny określonego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni pewna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron ma świadomość precyzyjnie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane przez podmioty prywatne (typowe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (oferowane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równe strony, która to reguła zawiera się polskim KC. Strony umawiają się, że 1-a ze stron udziela pożyczki w określonej wartości a 2ga strona obiecuje ją spłacić w ustalonym czasie, wraz z dodatkowymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że prywatny inwestor nie posiada uprawnień banku (np. nie będzie w stanie weryfikować osoby w BIK). Zabezpiecza się w takim razie poprzez dokonanie adnotacji w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie prosta struktura od strony prawnej.