Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych wszystko co typowy Kowalski powinien wiedzieć


Popularnny dwu tygodnik o tematyce finansowej przytoczył w minionym tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wypływa bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz to większa ilość Młodych Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z poprawną obsługą swego zadłużenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest stosowna pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej szukać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim pozostaje zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. W przypadku gdy nie spłaca swoich zadłużeń to właściwie w każdym banku uzyskuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Zasadniczym typem pomocy z jakiej mają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich centralną zaletą jest to, że nikt nie kontroluje danych zamieszczonych w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie powstałe między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Stąd też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub parcelę to o taką pożyczkę możemy się starać.