Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W obecnych czasach w znacznym stopniu zwiększyła się wartość informacji. Ta osoba, która to wie więcej i jest w stanie zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest bardzo poszukiwanym typem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Posiadana wiedza może być nam również wysoko przydatna w osobistym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się zaskoczeniem informacja, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale również przez osobę prywatną.

Generalnie jesteśmy wstanie wyróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Są między nimi konkretne rozróżnienia, które to mam nadzieję poniższy paragraf uwydatni. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na zakup domu, zakupienie lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób sprecyzowany w umowie kredytowej. Bank pragnąc zabezpieczyć spłatę udzielonego kredytu formułuje wymóg polegający na dokonaniu wpisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w dość krótkim czasie zaspokoić swe roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są przekazywane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana u notariusza. Co więcej pożyczkodawca ma możliwość się zabezpieczyć poprzez zapis w dziale IV KW - hipoteka lub dziale II KW- własność.