Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny sposób tak by w względnie okrojonym czasie otrzymać znaczną kwotę pieniędzy. W minionym czasie stały się one coraz to w większym stopniu popularne a krąg zadowolonych nabywców wzrasta w trwałym tempie.

Jakie warunki wypada osiągnąć aby osiągnąć interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności wypada określić, że należy być właścicielem określonej partii obszaru tj. działki. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być stwierdzone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy figurować jako jedyni właściciele (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV KW).

Od wyceny zastawianej posiadłości pozostaje w zależności ostatecznie suma przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest relatywnie większa niźli np. terenu rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w większej wartości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest równie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna bowiem do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron dostaje gwarancję, że wszelkie kwestie od strony prawnej pozostaną przeprowadzone z należytą pieczołowitością.