Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, która to chociaż raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii finansowej, który to zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te podstawowe pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, jaka została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to dostęp mogą mieć jedynie banki. Trafiają do niej adnotacje o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy określonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to dostajemy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy dostać bez analizy danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często posiadają znaczne opóźnienia. Wypada tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.