Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, jaka choćby raz w całym swym życiu miała styczność z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało mówiący skrót wzięty z terminologii bankowej, który przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wytłumaczyć te fundamentalne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, jaka została stworzona poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki żeby taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której to wejście mogą mieć jedynie banki. Trafią do niej adnotacje o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy konkretnego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zdobywamy za konkretne czynności.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość dostać bez analizy informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką propozycją są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dość często mają widoczne opóźnienia. Należy tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.