Kredyt dla bezrobotnych - najlepsze rozwiązanie dla zadłużonych


W chwili obecnej w naszym kraju wysokość bezrobocia utrzymuje się niestety na dość wysokim poziomie (w obecnej chwili jest to mniej więcej 12 procent). Ciężko polemizować o wiarygodności danych niemniej jednak jesteśmy wstanie przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja osób bezrobotnych jest o tyle kłopotliwa, iż z jednej strony nie mają dochodów a z drugiej nie mają szansy zaciągnąć jakiegokolwiek kredytu mając tylko zasiłek dla bezrobotnych. Jednakże w ostatnim czasie pojawił się na rynku usług kredytowych nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Będzie to na pewno świetna wiadomość dla każdej osoby, która to nie posiada zatrudnienia a nadchodzą u niej niespodziewane wydatki np. przymus naprawy piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to specyficzny wariant kredytu a którego otrzymanie wiąże się z szeregiem wymogów jakie pozostaje wykonać. W 1szej kolejności wypada zakomunikować, że tego typu kredyt to typowe zobowiązanie przedstawiane na podstawie podpisanego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, że ze względów obiektywnych zaświadczenia o dochodach pozyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, własnym podpisem uwierzytelniamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca uzyskujemy sumę 2 tys. pln zarobku na rękę. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych podczas starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny też dla osób które to nie mają formalnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie oszukujemy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.