Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Funkcjonujemy w społeczeństwie materialistycznym. Posiadamy możliwość to zarejestrować każdego poranka, oglądając telewizję, serfując po Sieci internetowej i analizując codzienną prasę. Z każdego punktu atakują nas oferty marketingowe, które to nakłaniają do kupna nowego pojazdu lub nowego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze rok temu było ostatnim krzykiem technologii, w tej chwili jest już przestarzałe. W jaki sposób zdołamy coś zakupić jeśli nasze honorarium na to nie pozwala. Wspaniałym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie jesteśmy w stanie postawić pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych produktów pożyczkowych, które są przedkładane na naszym rynku finansowym”? Głównym zagadnieniem w tym przypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle kluczowe, że na tego rodzaju dokumencie są widoczne potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym zajęcia komornicze. Gdy bank zobaczy taką informację to jasnym jest, iż kredytu w jakimkolwiek przypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do osób zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego przychodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego typu są oferowane z reguły przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. marki chwilówkowe.