Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tym momencie musimy stwierdzić, iż w minionym czasie zauważalne zamieszanie na polskim rynku ofert kredytowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na okoliczność, iż coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i profesjonalnych doradców pożyczkowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki dawania kredytów przez rodzime banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt uzyskiwał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy takiego rodzaju które to były w sposób wadliwy opłacane. W tej chwili taktyka kredytowa jest o wiele bardziej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest stosunkowo kłopotliwe i z tym trzeba wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Masa osób, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów może z pewnością zadać pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego istnieją spore różnice w formalnościach jakie musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.