Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W teraźniejszych czasach w dużej mierze wzrosła cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i jest w stanie zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest bardzo pożądanym typem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam także wysoko korzystna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla wielu osób może okazać się zaskoczeniem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko przez bank ale także przez osobę prywatną.

Generalnie zdołamy wyróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obie nazwy). Występują pomiędzy nimi konkretne różnice, które to posiadam nadzieję poniższy materiał uwydatni. Bank jako instytucja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na wykup domu, zakup mieszkania itp.). Z tego też powodu zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób oznaczony w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć zwrot udzielonego kredytu wyznacza wymóg polegający na zrobieniu wpisu w części IV KW posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w względnie krótkim czasie spełnić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei podpisywana u notariusza. Na dodatek pożyczkodawca może się zabezpieczyć poprzez wpis w części IV KW - hipoteka lub dziale II KW- własność.