Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już teraz warto oznajmić, że w minionym czasie znaczne zamieszanie na naszym rynku ofert pożyczkowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na fakt, że coraz to szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zawodowych konsultantów kredytowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii udzielania kredytów przez rodzime banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt pozyskiwał praktycznie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem widocznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, to jest takich które to były w sposób nieprawidłowy spłacane. W tym momencie taktyka kredytowa wydaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest względnie oporne i z tym trzeba łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nadzwyczaj popularna.

Dużo osób, które to nie orientuje się w tematyce finansów jest w stanie z pewnością zadać pytanie „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego istnieją zauważalne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.