Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to znakomity sposób ażeby w dość okrojonym czasie otrzymać znaczną kwotę środków finansowych. W ostatnim okresie stały się one coraz w większym stopniu atrakcyjne a grono usatysfakcjonowanych odbiorców rośnie w stabilnym tempie.

Jakiego rodzaju warunki należy spełnić aby pozyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności należy wskazać, że należy być właścicielem ustalonej części terenu tj. działki. Dzierżone przez nas uprawnienie do nieruchomości winno być ustalone dokumentem a w dziale II KW powinniśmy widnieć jako jedyni właściciele (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to wymuszona jest ich akceptacja przy zawieraniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, doskonała okoliczność to takowa w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności ostatecznie kwota przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest znacznie wyższa niż np. terenu rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna ponieważ do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje gwarancję, że wszelkie kwestie od strony prawniczej pozostaną zrealizowane z należytą starannością.