Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, jaka choćby raz w całym swym życiu miała do czynienia z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót wzięty z terminologii finansowej, który to zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te naczelne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, która to została stworzona przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki tak aby strategia kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której to dostęp mogą mieć wyłącznie banki. Wchodzą do niej informacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy określonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to odbieramy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość zdobyć bez weryfikacji informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i dosyć często mają znaczne spóźnienia. Powinno się tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.