Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na jakie rzeczy musimy patrzeć przy zaciąganiu ?

Jej komentarz jest tutaj
Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w ostatnim okresie dosyć znanym zagadnieniem. Informacje na jej temat są jednakże całkowicie odmienne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza przede wszystkim wiadomościom medialnym, które uprzedzają przed rzekomymi nieprawidłowościami, jakie to się z nią łączą. Przestrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przekazywanych pożyczek zabierali mieszkania ubogich ludzi.

Rzeczywistość okazuje się być jednak nieco bardziej skomplikowana niż w schemacie dobrzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W chyba każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie powinno się wartościować w sposób ogólny odpowiedniego zjawiska. Przykładowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron wie pieczołowicie na co się decyduje. Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org

Pożyczki pod zastaw mieszkań są przydzielane przez podmioty prywatne (typowe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody zawierania umów przez równorzędne podmioty, jaka to zasada zawiera się polskim KC. Strony umawiają się, że jedna ze stron udziela pożyczki w określonej wartości a 2ga strona zobowiązuje się ją zwrócić w ustalonym terminie, wraz z pobocznymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie ma uprawnień banku (np. nie może sprawdzać pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się wobec tego poprzez zrealizowanie zapisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie nieskomplikowana konstrukcja od strony prawniczej.