Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, która to choć raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało mówiący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom wyłożyć te podstawowe określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak aby taktyka kredytowa była przeprowadzana na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której wejście mogą mieć tylko i wyłącznie banki. Trafią do niej dane o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy określonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które osiągamy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość otrzymać bez analizy danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i dość często posiadają pokaźne spóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.