Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili wypada oznajmić, że w ostatnim okresie zauważalne zamieszanie na naszym rynku usług pożyczkowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na fakt, iż coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zawodowych doradców pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki dawania kredytów przez polskie banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt pozyskiwał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do widocznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, czyli takiego rodzaju które były w sposób wadliwy obsługiwane. W tym momencie polityka kredytowa wydaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest względnie kłopotliwe i z tym należy wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie atrakcyjna.

Sporo osób, które nie orientuje się w problematyce finansów może z pewnością postawić pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego istnieją dostrzegalne różnice w formalnościach jakie to musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.