Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już dzisiaj musimy powiedzieć, że w ostatnim okresie znaczne zamieszanie na polskim rynku propozycji pożyczkowych zrobiła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na okoliczność, że coraz to szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zasłużonych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym nawet minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przyznawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt dostawał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem widocznego zwiększenia zobowiązań przeterminowanych, czyli takich które były w sposób niestosowny spłacane. W tym momencie strategia kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest względnie oporne i z tym wypada wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nadzwyczaj popularna.

Wiele osób, które to nie orientuje się w dziedzinie finansów może z pewnością zadać pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Nie licząc tego istnieją zauważalne różnice w formalnościach jakie musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.