Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Mamy możliwość to zaobserwować każdego poranka, lustrując tv, wędrując po Sieci i analizując codzienną prasę. Z każdego miejsca napastują nas oferty marketingowe, które to nakłaniają do kupna nowego auta lub nowego telewizora. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było szczytem techniki, dziś jest już anachroniczne. W jaki sposób zdołamy coś zakupić jeśli nasze wynagrodzenie na to nie daje szansy. Kapitalnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili jesteśmy w stanie zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych produktów finansowych, które to są proponowane na naszym własnym rynku usług finansowych”? Koronnym zagadnieniem w tym przypadku jest wyraz oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że w większości wypadków gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to jesteśmy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle ważne, iż na takim dokumencie widnieją ewentualne obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. Gdy bank zobaczy taką informację to zrozumiałym jest, że kredytu w żadnym wypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego przychodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego typu są przydzielane na ogół przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. firmy chwilówkowe.