Kredyt dla bezrobotnych - najlepsze rozwiązanie dla zadłużonych

odkryj więcej
W tej chwili w naszym własnym kraju stopień bezrobocia plasuje się niestety na dość wysokim poziomie (teraz jest to w przybliżeniu 12 proc.). Niełatwo mówić o rzetelności danych ale jesteśmy wstanie przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja ludzi bezrobotnych jest o tyle ciężka, iż z jednej strony nie uzyskują zarobków a z 2-iej nie mogą zaciągnąć żadnego zobowiązania mając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w ostatnim czasie ujawnił się na rynku usług pieniężnych kompletnie nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.
pozyczka hipoteczna
Jest to na pewno dobra wiadomość dla każdej osoby, jaka nie posiada pracy a nadchodzą u niej nagłe wydatki np. potrzeba wymiany piecyka gazowego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny rodzaj kredytu a którego dostanie wiąże się z szeregiem wymogów jakie trzeba spełnić. W 1szej kolejności trzeba powiedzieć, iż tego typu kredyt to typowe zobowiązanie prezentowane na bazie podpisanego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, iż ze względów obiektywnych poświadczenia o zarobkach uzyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, osobistym podpisem potwierdzamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca dostajemy kwotę 2 tys. złotych zarobku netto. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych podczas starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest dostępny też dla osób które nie posiadają formalnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie oszukujemy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.