Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Egzystujemy w systemie konsumpcyjnym. Jesteśmy w stanie to zaobserwować każdego dnia, oglądając tv, wędrując po Sieci i przeglądając bieżącą prasę. Z każdego punktu atakują nas propozycje reklamowe, które to nakłaniają do kupna nowego auta lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze rok wstecz było szczytem technologii, aktualnie jest już anachroniczne. W jaki sposób możemy coś nabyć jeżeli nasze honorarium na to nie pozwala. Wspaniałym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili możemy zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych produktów pożyczkowych, które są proponowane na naszym rynku usług pożyczkowych”? Koronnym pojęciem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż z reguły gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle ważne, iż na tego typu dokumencie widnieją ewentualne obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Wówczas gdy bank zobaczy takową informację to zrozumiałym jest, że kredytu w jakimkolwiek wypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to oferta przeznaczona przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego dochodu (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego typu są oferowane przeważnie przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. marki chwilówkowe.