Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W teraźniejszych czasach znacznie zwiększyła się wartość informacji. Ta osoba, która wie więcej i potrafi zrobić pożytek z tej informacji jest nadzwyczaj poszukiwanym typem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam też wysoce użyteczna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej ilości ludzi może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko przez bank ale również przez osobę prywatną.

Ogólnie damy radę wyróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obydwie nazwy). Występują między nimi określone różnice, które mam nadzieję niniejszy materiał uwypukli. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupienie domu, kupienie lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób oznaczony w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć spłatę udzielonego kredytu określa wymóg polegający na dokonaniu wpisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w dość krótkim czasie zaspokoić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są przekazywane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei podpisywana u notariusza. Na dodatek pożyczkodawca będzie w stanie się asekurować przez zapis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II KW- własność.