Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Popularnny tygodnik o tematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu dowody statystyczne z jakich wynika dość niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, iż coraz to większa ilość Młodych Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z właściwą obsługą swego własnego obciążenia. Przyczynia się do dużej liczby tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest odpowiednia pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na taką pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej szukać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę w jak dokuczliwej sytuacji jest osoba zadłużona. W przypadku gdy nie zwraca swych zadłużeń to praktycznie w każdym miejscu uzyskuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Choć takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak zagmatwane sytuacje.

Fundamentalnym rodzajem pomocy z jakiej mają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich fundamentalną zaletą jest to, że nikt nie analizuje informacji zawartych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie zawarte między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Dlatego też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub działkę to o tego rodzaju pożyczkę posiadamy możliwość się starać.