Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W terażnieszych czasach w dużym stopniu zwiększyła się cena informacji. Ta osoba, która to wie więcej i umie zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest bardzo poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam także wysoko korzystna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko przez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Generalnie damy radę rozróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obie nazwy). Są między nimi określone różnice, które to mam nadzieję poniższy artykuł uwypukli. Bank jako organizacja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na nabycie domu, zakup mieszkania itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób oznaczony w umowie kredytu. Bank pragnąc zabezpieczyć zwrot przyznanego kredytu wyznacza wymóg polegający na dokonaniu wpisu w części IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili gdy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w względnie krótkim czasie zaspokoić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana kancelarii notarialnej. Dodatkowo pożyczkodawca ma możliwość się ubezpieczyć poprzez zapis w części IV KW - hipoteka lub części II KW- własność.