Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W tej chwili w naszym własnym kraju wysokość bezrobocia plasuje się niestety na względnie wysokim stopniu (w tym momencie jest to w przybliżeniu 12 procent). Ciężko mówić o wiarygodności statystyk jednak możemy przyjąć, że są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja osób bezrobotnych jest o tyle trudna, że z jednej strony nie mają dochodów a z 2-giej nie są w stanie zaciągnąć jakiegokolwiek pożyczki mając tylko zasiłek dla bezrobotnych. Jednakże w ostatnim czasie pojawił się na rynku usług kredytowych nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Będzie to z pewnością świetna wiadomość dla każdej osoby, która nie posiada zatrudnienia a nadchodzą u niej nagłe wydatki np. konieczność naprawy piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny rodzaj kredytu a którego uzyskanie wiąże się z zespołem wymagań jakie trzeba wykonać. W 1szej kolejności wypada zakomunikować, iż tego typu kredyt to typowe zobowiązanie prezentowane na podstawie zatwierdzonego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, że ze względów obiektywnych zaświadczenia o dochodach pozyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, osobistym podpisem potwierdzamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca osiągamy kwotę 2 tys. złotych dochodu na rękę. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w bankach podczas starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest dostępny również dla osób które to nie posiadają formalnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie oszukujemy się, wielu Polaków pracuje ale odbywa się taki proceder bez odprowadzania żadnych składek.