Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to świetny sposób tak by w względnie okrojonym czasie pozyskać znaczną sumę środków finansowych. W ostatnim okresie stały się one coraz w większym stopniu wzięte a krąg zadowolonych konsumentów rośnie w trwałym rytmie.

Jakie wytyczne powinno się spełnić aby uzyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności należy określić, że wskazane jest być właścicielem określonej partii gruntu tj. działki. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości powinno być ustalone aktem notarialnym a w kategorii II KW winniśmy figurować jako jedyni posiadacze (w wypadku gdy jest paru współwłaścicieli to wymuszona jest ich zgoda przy zawieraniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to taka w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej posiadłości jest zależna finalnie kwota przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest znacznie większa niźli np. obszaru rolniczego. Z tego powodu inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna gdyż do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron zyskuje pewność, że wszelkie kwestie od strony prawnej pozostaną przeprowadzone z właściwą pieczołowitością.