Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W tej chwili w naszym kraju poziom bezrobocia plasuje się niestety na stosunkowo dużym poziomie (obecnie jest to mniej więcej dwanaście procent). Trudno mówić o wiarygodności statystyk jednakże możemy przyjąć, że są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja ludzi nieposiadających pracy jest o tyle ciężka, że z jednej strony nie uzyskują przychodów a z 2-iej nie mają możliwości zaciągnąć żadnego kredytu mając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w minionym czasie pojawił się na rynku usług kredytowych absolutnie nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to na pewno znakomita informacja dla każdej osoby, która to nie posiada pracy a nadchodzą u niej niespodziewane wydatki np. konieczność naprawy piecyka gazowego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny rodzaj kredytu a którego dostanie wiąże się z szeregiem wymagań jakie powinno się wykonać. W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że taki kredyt to standardowe zobowiązanie prezentowane na podstawie zatwierdzonego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, że ze względów obiektywnych zaświadczenia o zarobkach uzyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, własnym podpisem uwierzytelniamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca uzyskujemy sumę 2 tys. pln zarobku netto. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w bankach w chwili starania się o pożyczkę).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny również dla osób które nie mają formalnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie czarujmy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.