Pożyczki pod zastaw nieruchomości jako nowy produkt kredytowy na rynku usług finansowych


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są relatywnie oryginalną propozycją na naszym rynku propozycji kredytowych. Chociaż w swojej własnej budowie przypomina już świetnie nam znane kredyty bankowe udzielane przez zwyczajne banki. Pozostaje jednakże wskazać na szereg podstawowych różnic.
http://podzastaw.org
Główna z nich to podmiot, który jest w stanie użyczyć kwotę wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to wówczas gdy mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Na ogół jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.
kredyt pod zastaw mieszkania warunki
Analiza zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując podtrzymać wydolną politykę kredytową są zobligowane do badania i weryfikacji osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mogą mieć, chociażby statystyczne przesłanki aby zakładać, że kredyt będzie spłacany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości opiera się na nieznacznie odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem szansy sprawdzenia ewentualnej jednostki która jest zainteresowana otrzymaniem pożyczki. Nie ma dostępu do BIK czyli do podstawowego sprzętu którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym wymagane jest stosowanie stałych gwarancji spłaty pożyczki