Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych

http://podzastaw.org
W obecnych czasach w znacznym stopniu wzrosła wartość informacji. Ta jednostka, która wie więcej i umie zrobić pożytek z tej informacji jest niezwykle poszukiwanym typem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam również wysoce użyteczna w osobistym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się szokiem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale również poprzez osobę prywatną.

Generalnie mamy możliwość rozróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obydwie nazwy). Są między nimi określone różnice, które posiadam nadzieję poniższy artykuł uwypukli. Bank jako firma finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupienie domu, nabycie lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób ustalony w umowie kredytowej. Bank pragnąc zabezpieczyć spłatę udzielonego kredytu stawia wymóg polegający na dokonaniu zapisu w części IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w względnie krótkim czasie spełnić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości. dodatkowe środki

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są przekazywane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei podpisywana kancelarii notarialnej. Oprócz tego pożyczkodawca posiada możliwość się zabezpieczyć przez wpis w dziale IV KW - hipoteka lub części II KW- własność.