Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby

pozyczka hipoteczna
Każda osoba, jaka choć raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót zaczerpnięty z nomenklatury bankowej, który to przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłuszczyć te główne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest organizacja, jaka została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki aby taktyka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to wejście posiadają tylko banki. Trafiają do niej adnotacje o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy konkretnego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które zdobywamy za poszczególne działania.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość dostać bez weryfikacji informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i dość często mają pokaźne spóźnienia. Trzeba tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.
IAMSport