Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już teraz trzeba powiedzieć, iż w minionym czasie zauważalne zamieszanie na polskim rynku propozycji kredytowych poczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, że coraz większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i zawodowych doradców finansowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany strategii przekazywania kredytów przez polskie banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt uzyskiwał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem widocznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, to jest takich które były w sposób niewłaściwy opłacane. W tym momencie strategia kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest stosunkowo kłopotliwe i z tym należy łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niesłychanie popularna.

Sporo osób, które nie orientuje się w dziedzinie finansów jest w stanie z pewnością postawić pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Nie licząc tego są pokaźne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona względnie mniejszymi formalnościami.