Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tym momencie wypada powiedzieć, że w minionym okresie zauważalne zamieszanie na naszym rynku ofert finansowych poczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na fakt, iż coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zasłużonych doradców kredytowych nie ma w tym nawet minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany strategii przekazywania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt pozyskiwał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem znacznego powiększenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy takiego rodzaju które były w sposób niestosowny opłacane. W tej chwili taktyka kredytowa wydaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest stosunkowo oporne i z tym wypada łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niesłychanie popularna.

Dużo osób, które to nie orientuje się w problematyce finansów może z pewnością postawić pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego są zauważalne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona względnie mniejszymi formalnościami.