Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu

Posted by lsonnab5g, 4 years ago

http://podzastaw.org
Pożyczki pod zastaw działki to idealny sposób tak aby w stosunkowo krótkim czasie dostać poważną kwotę gotówki. W ostatnim czasie stały się one coraz bardziej znane a krąg zadowolonych konsumentów rośnie w stabilnym rytmie. kredyty oddluzeniowe

Jakie warunki powinno się spełnić aby otrzymać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności wypada wskazać, że wypada być właścicielem konkretnej partii gruntu tj. parceli. Dzierżone przez nas prawo do nieruchomości powinno być ustalone dokumentem a w kategorii II KW musimy figurować jako jedyni właściciele (w przypadku gdy jest paru współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza sytuacja to takowa w której parcela nie jest obciążona żadnym prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej posiadłości pozostaje w zależności finalnie kwota przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest znacznie większa niż np. gruntu rolnego. Z tej przyczyny inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna ponieważ do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron zdobywa pewność, że wszystkie kwestie od strony prawniczej zostaną zrealizowane z właściwą pieczołowitością.