Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim czasie bardzo popularnym zagadnieniem. Oceny na jej temat pozostają jednak całkowicie różne. Swój chłodny klimat zawdzięcza przede wszystkim informacjom medialnym, które ostrzegają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które to się z nią łączą. Ostrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przekazywanych pożyczek przechwytywali mieszkania ubogich ludzi. więcej

Rzeczywistość wydaje się być jednakże nieco w wyższym stopniu złożona niż w schemacie dobrzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W chyba każdej sferze życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie możemy wartościować w sposób generalny odpowiedniego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni pewna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron zdaje sobie sprawę pieczołowicie na co się zgadza.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane poprzez podmioty prywatne (zwykłe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (udzielane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równorzędne podmioty, która to to zasada zawiera się polskim KC. Strony ustalają, że 1-a ze stron użycza pożyczki w konkretnej wartości a druga strona obiecuje ją zwrócić w ustalonym czasie, razem z dodatkowymi odsetkami i kosztami.
http://podzastaw.org
Z racji tego, że prywatny inwestor nie posiada przywilejów banku (np. nie będzie w stanie sprawdzać osoby w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się w związku z tym poprzez zrealizowanie adnotacji w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie nieskomplikowana konstrukcja od strony prawniczej.