Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda osoba, która to choć raz w całym swym życiu miała zetknięcie z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii finansowej, który to przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wyłuszczyć te główne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która została stworzona poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak aby taktyka kredytowa była prowadzona na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to dostęp mają wyłącznie banki. Wchodzą do niej informacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które otrzymujemy za konkretne działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie zdobyć bez oceny informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i dość często mają zauważalne spóźnienia. Trzeba tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.