Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo oryginalną ofertą na naszym rynku propozycji kredytowych. Aczkolwiek w swej budowie przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe oferowane przez standardowe banki. Wypada jednakże wskazać na parę zasadniczych rozbieżności.
pozyczki prywatne
1-wsza z nich to podmiot, który to jest w stanie przekazać kwotę wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to wówczas gdy rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Zwykle jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.
ta strona http://podzastaw.org
Weryfikacja zdolności kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc podtrzymać wydolną politykę kredytową są obowiązane do analizowania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, chociażby statystyczne przesłanki aby domniemywać, że dług będzie opłacany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na nieco odmiennych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem szansy przetestowania potencjalnej jednostki która jest zainteresowana otrzymaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do BIK innymi słowy do głównego sprzętu jakim dysponują banki. Z związku z tym konieczne jest stosowanie solidnych gwarancji spłacenia pożyczki