Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Popularnny dwu tygodnik o problematyce finansowej przytoczył w minionym tygodniu informacje statystyczne z jakich wynika dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz to więcej Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z właściwą obsługą swego własnego obciążenia. Jest to powodem dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym należy się należyta pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto posiada możliwość na takową pożyczkę liczyć i gdzie jej szukać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim pozostaje zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. Jeśli nie zwraca swoich zadłużeń to właściwie w każdym banku uzyskuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zagmatwane sytuacje.

Fundamentalnym typem pomocy z jakiej to mają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich priorytetową zaletą jest to, że nikt nie kontroluje informacji zawartych w tzw. rejestrach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie nawiązane pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub działkę to o taką pożyczkę mamy możliwość się starać.